تفاوت قفسه بایگانی ریلی و کمد بایگانی ریلی در چیست؟

تفاوت قفسه بایگانی ریلی و کمد بایگانی ریلی در چیست؟

قفسه های بایگانی ریلی، سیستم بایگانی هستند که باعث می شوند فضاهایی که برای اهداف بایگانی استفاده می گردند امروزی به نظر برسند. با چرخاندن فلایویل به راحتی روی ریل حرکت کرده و باعث صرفه جویی قابل توجهی در فضا می شود که امکان بایگانی چندین پوشه را به عنوان کمد بایگانی دو طرفه فراهم می کند. در ادامه به ویژگی های قفسه بایگانی ریلی و تفاوت آن با کمد بایگانی ریلی و نکات مهم برای انتخاب قفسه بندی و کمد بایگانی ریلی می پردازیم.

تفاوت قفسه بایگانی ریلی با کمد بایگانی ریلی

قفسه بایگانی ریلی از زیر مجموعه های کمد بایگانی ریلی محسوب می شود. چندین کمد ریلی در بازار وجود دارد که با تناسب به عملکرد آنها انتخاب و خریداری می شوند. هر چقدر کمده بایگانی ریلی فضای بیشتری داشته باشند نگهداری و نظم دهی مدارک و اسناد راحت تر می شود. دیگر دوره ی کمدهای قدیمی چوبی و فلزی جهت نگهداری اسناد و مدارک دیگر به پایان رسیده است.

کمد بایگانی ریلی

کمد بایگانی ریلی به عنوان سیستم بایگانی فشرده ریلی تولید می شود که نیازهای موسسات را برآورده می کند. سیستم ‌های بایگانی هوشمند، متشکل از گروه ‌های کمدهای یک، دو، سه، چهار و پنج کابین، حرکت بر روی ریل و در نتیجه صرفه جویی در فضای زیادی، کار بایگانی را راحت تر می‌کنند.

روزانه صدها و هزاران معامله در موسسات دولتی، شرکت های خصوصی و دفاتر انجام می شود و اسناد معاملات با تشکیل پرونده نگهداری می گردد. برخی از این پرونده ها و اسناد باید سال ها نگهداری شوند. بنابراین، سالانه هزاران پرونده به اتاق‌های بایگانی یک مؤسسه می ‌رود. فایل ها با توجه به برچسب ها و کدگذاری در کمد بایگانی ریلی قرار می گیرند. با این حال، آرشیو کردن هزاران پرونده در سال به یک اتاق بایگانی بسیار بزرگ و صدها قفسه نیاز دارد. کمدهای بایگانی جمع و جور جدید می توانند این نیاز را به ارگونومیک ترین شکل برطرف کنند. با این سیستم، امکان ذخیره فایل ها و اسناد بسیار بیشتری در مناطق بسیار کوچک تر وجود دارد.

What is the difference between rail file rack and rail file cabinet

قفسه بایگانی ریلی

قفسه بایگانی ریلی کاربردی ترین سیستم های بایگانی را برای رفع نیازهای موسسات تولید می کند. سیستم ‌های ذخیره‌سازی فشرده، متشکل از گروه‌های قفسه تک، دوتایی و سه‌گانه، حرکت بر روی ریل و در نتیجه صرفه ‌جویی در فضا را فراهم می‌کنند. قفسه بایگانی ریلی تنها برای بایگانی فایل ها و پوشه ها استفاده نمی شود. محصولاتی که باید در هر بخش ذخیره شوند را می توان با این سیستم های آرشیو ذخیره کرد. حوزه بسیار وسیعی مانند نگهداری داروها در داروخانه ها، بایگانی جداول و تصاویر و بایگانی سی دی ها و کاست ها را ارائه می دهد.

قابلیت انتخاب رنگ

همچنین می توانید رنگ مورد نظر خود را در قفسه بایگانی ریلی انتخاب کنید. بنابراین اتاق های آرشیو شما جلوه زیبایی خواهند داشت. با استفاده از این سیستم ، هیچ قفسه گرد و خاکی یا فایل های فرسوده در اتاق های آرشیو شما وجود نخواهد داشت و ظاهری مدرن و شیک ایجاد می شود.

نگهداری و دسترسی آسان اسناد و مدارک

قفسه بایگانی ریلی برای نگهداری آسان اسناد تولید شده اند. بنابراین نظم و کارایی در محیط مربوطه افزایش می یابد و اسناد و مدارک به راحتی یافت می شود. به منظور افزودن قابلیت، یک سیستم شماره گذاری یا حروف الفبا در قفسه های بایگانی قرار می گیرد. به وسیله این سیستم می توان در مدت زمان کوتاهی به سند درخواستی دست یافت و از اتلاف زمان جلوگیری کرد. از آنجایی که قفسه های معمولی پرونده برای ذخیره اسناد کافی نیستند، انواع قفسه بایگانی ریلی از این نظر مؤثرتر هستند.

بایگانی ریلی

سیستم های آرشیو فشرده فولادی

اسناد و مدارک مهم اغلب در ادارات دولتی، بانک ها، بیمارستان ها، مدارس و کارخانه ها انباشته شده و نیاز به قفسه بایگانی ریلی فولادی احساس می شود. از کمدهای بایگانی فولادی برای نگهداری اسناد مهم استفاده می گردد. به خصوص از نظر اداره دولتی، کمد بایگانی ریلی فولادی از اهمیت بالایی برخوردار است و ترتیب اسنادی را ارائه می دهد که تاییدیه دولت برای آنها پیدا می شود. برای این منظور اتاق های بایگانی خاصی ساخته شده و اسناد به صورت قابل اعتماد و در دسترس آسان نگهداری می شوند.

این مطلب را می پسندم

نویسنده:

تاریخ انتشار

تعداد بازدید:

تعداد نظر

به اشتراک بگذارید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.